Sempervivum marmoreum

Sempervivum > Sempervivum marmoreum

Fotografía tomada por Jordi-Domenech

Fotografía tomada por Jordi-Domenech

Fotografía tomada por Jordi-Domenech


Light-Temperature:

The lowest temperature (ºC) supported by this cactus is on average:: 8

  
Scientific name:
Sempervivum marmoreum
Synonyms:
Sempervivum assimile, Sempervivum balcanicum, Sempervivum ballsii, Sempervivum banaticum, Sempervivum blandum, Sempervivum brunneifolium, Sempervivum degenianum, Sempervivum erythraeum, Sempervivum marmoreum f. rubicundum, Sempervivum marmoreum subsp. ballsii, Sempervivum marmoreum subsp. blandum, Sempervivum marmoreum var. blandum, Sempervivum michaelis-borsii, Sempervivum reginae-amaliae, Sempervivum rubicundum, Sempervivum schlehanii.

Blooms

Fotografía tomada por Jordi-Domenech

Fotografía tomada por Jordi-Domenech

Fotografía tomada por Jordi-Domenech



There are 3 Sempervivum marmoreum in the collections:
Collecion de Jordi-Domenech Collecion de Liliana Macias Collecion de Miguel-Angel





Contact